Ti co dělají dopravní prostředky (Výrobci a rekonstruktéři)

ČKD

11. května 2009 v 17:05 | OJakup
Českomoravská Kolben Daněk. Tak zní název společnosti, která vyráběla motorové lokomotivy a tramvaje, které vyvážela do celého světa. Dnes je tato společnost víceméně zrušena. Jediné co zbylo je výroba tramvajových skříní pod značkou SIEMENS, pro kterou po uzavření vagonky DUewag v Düseldorfu je podíl v ČKD důležitý. Ale teď zpět na začátek.
Společnost vznikla v roce 1871 v Praze pod jménem První českomoravská továrna na stroje. V roce 1907 se již orientuje na výrobu vozidel a společně s vagonkou Ringhoffer na Smíchově zakládají automobilku Praga.
Jméno v názvu Kolben získala společnost od Kolben a spol. která se před fúzí s ČKD sloučila ještě s Elektrotechnickou a.s. Poté se ještě do závodu Elektrotechnická a.s. přidal ještě společnost Breitfeld, Daněk a.s. No od 1921 se jmenuje sloučený závod Českomoravská Kolben Daněk a.s. Za druhé světové války ČKD vyráběl tanky a letadla na konci války vybombardován.
Po zestátňění v roce 1945 se podnik přejmenovává na ČKD Stalingrad a podnik se přeorientoval na výrobu motorvých lokomotiv a tramvají pro RVHP. Po revoluci přišel podnik o svoje největší odbytiště. Podnik byl ,,doražen´´ neúspěchem v podobě tramvají RT6N1 se špatnými brzdami. Zakázky jako byly vozy pro pražské metro, či pendolina pro ČD se o skoro 10 let opozdily. Dnes je téměř pracně vybudované ČKD minulostí. Bohužel. Místo jednoho ze závodu v Libni, byla postavena Sazka Arena (dnes O2 Arena).

Škoda Plzeň

23. února 2009 v 18:30 | OJakup
Dlouho jsem na blog.cz nedal žádný článek, ale v březnu se máte na co těšit-nechte se překvapit a teď k článku. Hrabal jsem v počítači a našel článek o Škodě Plzeň.

ŠKODA PLZEŇ, v současnosti ŠKODA DT a.s.

Škoda Plzeň se zabývá těžkým strojírenstvím: např. výrobou lokomotiv, tramvají a lodních turbín, také modernizují vozy metra.
Plzeňský závod ( později Škoda ) vznikl v roce 1859.Roku 1869 kupuje továrnu ing. Emil Škoda a brzy svůj závod rozšiřuje.V roce 1899 vzniká akciová společnost. Exportovány jsou např. části potrubí pro elektrárnu na Niagarských vodopádech nebo zdymadla Suezského průplavu .Během roku 1923 byla zapsána ochran. známka: OKŘÍDLENÝ ŠÍP V KRUHU.V dubnu 1945 byla po náletech zničena více než polovina závodu. Od roku 1945 státní podnik, od kterého se oddělovala např. automobilka v Mladé Boleslavi. Od roku 1951 do roku 1965 Závody Vladimíra Iljiče Lenina ( ZVIL ). V roce 1992 koupila Škoda závody LIAZ a TATRA . Roku 2000 vzniká nová společnost ŠKODA HOLDING a.s.
Škoda Plzeň vyvážela do většiny států tzv. Východního bloku , a to hlavně lokomotivy a turbíny . Od roku 1989 se vyváží hlavně do USA nebo Japonska .
Několik Škodováckých NEJ:
Nejvíc se pro ČD vyrobilo elektrických dvousystémových lokomotiv řady 363 , tzv. ES v počtu 181 kusů , které můžeme vidět i na chomutovském nádraží.
Nejstarší je parní lokomotiva 434.1100 , která neměla přezdívku , dokončená 28.5.1920.
Nejrychlejší je elektrická lokomotiva 124.601 , která také neměla přezdívku . V ČR dosáhla rychlosti 219 km|h v Rusku dokonce 224 km|h .
V současné době Škodovka vyvinula třísystémovou lokomotivu 380, která by měla být v brzké době testována na tratích ČD.

PARS ŠUMPERK a.s.

26. ledna 2009 v 19:40 | OJakup
Zabývá se rekonstrukcí vozidel MHD, vlaků. Pars stojí u zrodu vozidel jako motorová jednotka Regionova, Desná, Reginova Trio, řídící vůz 954, tramvaje K2R, K2S, KT8N2, K3R-N, K3RN-T, SATRA II a SATRA III. Pars Šumperk je největším rekonstruktérem u nás. Pars je členem skupiny ŠKODA.
 
 

Reklama