Rozkopaný Chomutov...

28. října 2009 v 15:00 | OJakup
Ano tak vypadal Chomutov v srpnu a září. Začala se budovat tzv. Rezidence Chomutovka spolu s obchodním centrem Central. A aby toho nebylo málo, tak se uzavřel OD Prior, vedle něhož se také začalo budovat. Poslední stavba je na území Zadních Vinohrad, a jde o nové víceúčelové sportoviště+relaxační a oddychové centrum.

REZIDENCE CHOMUTOVKA+OC CENTRAL
Je soubor domů, postavený místo starého autobusového nádraží na Žižkově náměstí. Díky této stavbě už Žižkovo náměstí není ani moc náměstí, ale spíš takový malý plácek před Priorem. Ale k samotné stavbě. Projekt byl zpracován na konci roku 2007, první větší zprávy se na veřejnost dostali až s vizualizací. Názor, že tato rezidence bude hyzdit město, nikoho ze stavitelů, a zejména pak společnost CRESTYL (zhotovitel), nezajímal. A tak se začala rezidence Chomutovka v dubnu 2009 budovat. Dnes je OC Central již 14 dní otevřeno, u rezidence samotné došlo k malému zpoždění proti plánu. Tím tak skončí věčné obcházení této odporné stavby, které prodlužovala cestu kde komu, ať již jel autem či pěšky. Zde je foto z 12.září, tedy ještě v době stavby.

OD PRIOR+STAVBA ZA OD PRIOR
OD Prior byl uzavřen v září tohoto roku, supermarket NORMA byl uzavřen o měsíc později, pošta 1 uzavřena nebyla. OD Prior se již nacházel ve velmi žalostném stavu a rekonstrukce její stávající budovy byla nutná. Na jaře 2010 nás přivítají v novém moderním OD Prior. Všechny obchody si většinou našli jiné prostory, ale např. prodejna elektroniky EURONICS byla prozatím zrušena. Stavba za OD Prior je jednou z těch, které se neobešli bez afér. Aféra byla kvůli nízkým až směšným cenám, za které je město prodalo. Dnes na tomto pozemku roste budova, která však sebrala místo chodníku, který zde vedl. Celou stavbu je nutno obcházet, což může cestu například z Palackého ulice k městským lázním, prodloužit až o 5 minut!!! pozn.Vím z vlastní zkušenosti. Zde foto se zajímavou cedulkou. Já jsem se pobavil dobře...

SPORTOVNÍ A RELAXAČNÍ CENTRUM V MÍSTĚ BÝVALÝCH KASÁREN NA ZADNÍCH VINOHRADECH
Název je obrovský a proto ho v tomto článku zkrátím na víceúčelové sportoviště. Slavnostní zahájení bylo provedeno za velké účasti veřejnosti, ač místním zahrádkářům zkazil celoživotní dílo... Na zahájení byla nejen primátorka I.Řápková, ale také moderátor P.Hezucký. Dnes je stavba už velmi daleko, měla by být dokončena v roce 2010. Dotaci na tuto stavbu poskytla evropská unie s téměř jednou mld.korun českých. Tato stavba víceúčelového sportoviště zatížila místní dopravu na její úplné maximum, ve špičkách jsou občas problémy pod gymnáziem, kdy auta a trolejbusy jedou z ulic Čelakovského a Vinohradská, nemají šanci projet.
To je pro tyto stavby vše.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 GreenTamika28 GreenTamika28 | E-mail | Web | 6. června 2012 v 20:56 | Reagovat

Some time before, I needed to buy a building for my corporation but I didn't earn enough money and could not order anything. Thank heaven my father suggested to try to take the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/mortgage-loans">mortgage loans</a> at creditors. Thence, I acted so and was happy with my secured loan.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama