Chomutovské autobusové nádraží, zázrak nebo prokletí?

28. července 2009 v 17:40 | OJakup |  Po stopách zastávek
Chomutovské autobusové nádraží je největší autobusový terminál okresu. Je umístěn v centru města a v blízkosti železničního nádraží. Odjíždějí odsud jak autobusy linkové dopravy, tak i městské či v letním období zájezdové dopravy. Společně s ,,kulaťákem´´ byl otevřen v prosinci 2000.

Autobusové nádraží se spolu s kulaťákem začalo stavět v lednu 2000. Trolejbusy přestaly jezdit na původní semaforové křižovatce, ulic Lipské, Zborovské, Školní a Palacké, dne 21.1.2000. Tato křižovatka každý pracovní den ve špičkách zažívala totální kolaps, kolaps nastal např. i po hokeji. O víkendy byla tato křižovatka téměř mrtvá. Kolaps v pracovní dny bylo nutné vyřešit a proto bylo rozhodnuto o výstavbě velkého kruhového objezdu, který by připojil nejen všechny stávající ulice, ale navíc i ulici Wolkerovu. Jelikož také přestával vyhovovat přepravní terminál v Palackého ulici. (Dnes se na jeho místě staví Rezidence Chomutovka, což je velké obludárium.) Proto byly oba projekty spojeny v jeden. Po vyřešení pozemků ve Wolkerově ulici, a také po vyřešení odstavné plochy v Rokycanově ulici, se začalo stavět. Po dobu stavby byla původní křižovatka zcela mimo provoz. Veškerá doprava byla odkláněna přes Čelakovského ulici a nebo Otvice. V listopadu 2000 byl částečně zprovozněn kulaťák a v prosinci zahájen provoz trolejbusů. Všechny linky byly vedeny po svých trasách, jen tehdejší linka 24 byla z Vodní prodloužena do zastávky Chomutov, AN. Dále byly přejmenovány další zastávky (Chomutov, žel.st. a Chomutov, žel.zast.) a linka 15 zkrácena z původní trasy Železárny-Palackého-Nádraží jen na Nádraží-Chomutov, AN. Linka 7 již nejezdila na zastávku Wolkerova, která byla kvůli AN zrušena, ale na AN. O rok později začala jezdit linka 2 Chomutov, AN-Kaufland a dále linky 4, 20 a 33 také zajížděly na AN. Pro MHD byly určeny 2 stanoviště+výstup+3.stanoviště pro linku 15. Pro linkovou a dálkovou dopravu je určeno 12 stanovišť+výstup. Jedno stanoviště je již delší dobu nepoužívané. Jde o stanoviště 3, které bylo používáno pro linku Chomutov, AN-Jirkov,Staré Vinařice. Tato linka byla nahrazena linkou 16. Stanoviště 3 vypadá nejhůř ze všech, je ostudou celého AN a v současnosti je občas používáno pro zájezdy (FIRO Tour, DeZKa). Vůbec celé AN už za těch 8 a půl let již ošklivé a nereprezentativní.v současnosti je občas používáno pro zájezdy (FIRO Tour, DeZKa) A nyní pár zajímavých fotek:
Tradiční víkendový obrázek, téměř prázdné AN
Velmi neaktuální označník: 11 na Nádraží nejezdí, 2 jen na Písečnou taky ne, 33 tu nejezdí vůbec a 7 nekončí jen ve Spořicích, chybí 16 směr Jirkov, AN
Kouření zakázáno vzhůru nohama aneb kouření dovoleno.Fotka opravdu neupravována.
Toť vše o Chomutovském AN
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jste spokojeni s MHD???

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama